logo-mini
مالیات-اصناف

مالیات اصناف مستقر در شهرک های صنعتی افزایش نمی‌یابد

اشتراک گذاری این مطلب

مالیات اصناف مستقر در شهرک های صنعتی افزایش نمی‌یابد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به توافق صورت گرفته با بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: قرار است ۱۱۰ شهرک صنعتی برای اشتغال ایثارگران اختصاص داده شود.

به گزارش تحلیلگران، علی یزدانی با اشاره به نامگذاری ۲۱ مرداد به عنوان روز حمایت از صنایع کوچک گفت: نامگذاری این روز نشان می‌دهد که صنایع کوچک از اهمیت ویژه‌ای نزد ارکان مختلف نظام جمهوری اسلامی و تشکل‌های مردم نهاد و آحاد مختلف جامعه برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در سالهای مختلف خصوصا بعد از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تاکید جدی بر روی صنایع کوچک سردادند، اظهار کرد: یکی از مولفه‌های مهم برای حمایت از صنایع کوچک و متوسط افزایش نرخ کار در جامعه است که مهمترین انتظار مسئولان از تقویت  این صنایع نیز افزایش اشتغال در سالهای اخیر است.

وی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در ماه مبارک رمضان سال جاری با اشاره به اینکه کشور باید از رکود و بیکاری نجات پیدا کند، اظهار کرد: بهترین کار برای نجات کشور از رکود توجه ویژه به صنایع کوچک است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به اینکه ۸۸ هزار واحد صنعتی از وزارت صنعت، معدن و تجارت مجوز فعالیت گرفته‌اند خاطرنشان کرد: از این تعداد ۸۴ هزار و ۵۰۰ واحد صنایع کوچک و متوسط را شامل می‌شوند.

وی با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری گفت: در ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز ۷ برنامه اصلی برای توجه ویژه به صنایع کوچک در دستور کار قرار گرفت، تا ضمن راه‌اندازی همه واحدهایی که هم اکنون فعال نیستند بتوانیم واحدهای جدیدی را نیز احداث و معضل بیکاری را تا حد توان خود کاهش دهیم.

یزدانی با اشاره به یکی از برنامه‌های معاونت شهرک‌های صنعتی آموزش به نیروهایی است که به تازگی می‌خواهند وارد صنایع کوچک شوند که هم اکنون یکصد هزار نفر متقاضی در این زمینه وجود دارد.

این مقام مسئول با اشاره به وجود ۹۵۰ شهرک و ناحیه صنعتی گفت: در بیش از ۵۰۰ شهرک صنعتی در طول یک سال گذشته، هیچ گونه افزایش قیمت اعمال نشده و تحقیقاتی را برای سایر مشاغل در این شهرک‌ها در نظر گرفته‌ شده است.

وی با اشاره به توافقات صورت گرفته با بنیاد شهید و ایثارگران گفت: قرار است ۱۱۰ شهرک صنعتی برای اشتغال ایثارگران با حمایت کارفرمایان و افراد شاغل در این زمینه فعالیت خود را ‌آغاز کنند.

یزدانی همچنین با اشاره به توافق صورت گرفته با سازمان امور مالیاتی گفت: قرار است مالیات اصنافی که در این شهرک‌ها فعال هستند، همانند سال ۹۳ محاسبه شود بنابراین هیچ گونه افزایش مالیاتی در سال ۹۴ نخواهند داشت.


نظر بدهید